Narozeninové cuketové muffiny

Hádejte, kdo je od včerejších 7:15 zase o rok starší! Jupíjéj, slavíme!
Ale teď vážně! Narozeniny jsou skvělá věc! A to obzvláště tehdy, studujete-li něco natolik osobníživotlikvidující (zdravím všechny mediky a medičky, co právě teď se slzami a hrůzou v očích odpočítávají, kolik dní se ještě ukáží ve škole do začátku mordoru, též zvaného: zkouškové – tak třeba u mě je to krásných 15 dní! Nebo 12?!!!) a hledáte tak všemožné důvody k oprávněnému nic nedělání.
Nejde o to, že byste se učili 24/7 a neměli tak čas na pořádnou a nefalšovanou prokrastinaci, to ne! Vlastně si dokonce myslím, že většina lidí se spíš neučí, než učí – a to už jen díky svým chytrým telefonům, které mají minimálně 10 centimetrů od sebe a po každém trochu složitějším latinském slůvku se na oslavu mrknou „jaký je čas“.
Vlastně jde spíše o to, jaký pak ze sebe mají pocit. Spousta lidí tak totiž trpí hroznými výčitky, a aniž by raději chytrý telefonek posunuli o několik metrů, až kilometrů (známe své lidi, že ano) dále, budou se raději topit v těchto myšlenkách a obhajovat si, proč právě teď museli vyřídit všechny zapomenuté zprávy z roku 2012. A protože jsme lidé a máme v hlavince něco, jako takového osobního soudce – zvaného svědomí, nevydrží nám tato závažná odůvodnění nikdy příliš dlouho.
A tak si určitě dokážete představit, jakou radost Vám udělá právě takový narozeninový den, kdy z postele usměvaví vstanete ještě 2 minuty před zazvoněním budíku, kdy jsou na Vás všichni hodní, kdy se zaslouženě nemusíte učit jediné slůvko a kdy si prostě řeknete, že dnes Vás vůbec nic nemůže rozhodit – neboť je to Váš den! No vždyť je to naprosto kouzelné!
Kéž by měl každý z nás takových dní nejmíň 365 v jednom roce. No nebyl by ten život krásný?♥A protože už jsem se zase dostatečně vypovídala (a zase úplně mimo mísu – jak to u mě bývá zvykem), mohu konečně přejít ke slibovanému receptíku!
Původně bylo v mém plánu upéct nějaký extra čokoládový dort, s extra čokoládovým krémem! Můj osobní soudce mi ale nedovolil strávit v kuchyni tolik času (to ještě netušil, jak dlouho budu bojovat s plamenem svíčky na fotce! Haha 1:0), a tak jsem z lednice vytáhla cuketu a nechala ji čarovat!Zelenina v koláčích mě prostě nikdy nepřestane bavit! Nejen, že ji tam ani trochu necítíte, ale co víc – ona jim dodá takový vláčný šmrnc, že občas nevěříte ani vlastním chuťovým pohárkům.A ta čokoládová chuť! Co víc si prostě přát!

Suroviny na 6 muffinů:

100g nastrouhané cukety
45g pohankové mouky
30g rozemletých vlašských oříšků (lze použit i mandle, nebo jiné oblíbené)
15g kokosové mouky
100g jablečného pyré
150ml mléka
1 vejce
20g vysokoprocentní čokolády
2-3 lžíce nepraženého kakaa
½ lžičky skořice
lžička prášku do pečiva
sladidlo podle chuti (já zvolila čokoládové steviové kapky)

Postup:

V jedné míse smícháme všechny sypké ingredience, v druhé vejce, mléko, sladidlo, jablečné pyré a cuketu.
Opatrně přimícháme sypkou směs k tekuté, promícháme a přelijeme do silikonových formiček na muffiny.
Pečeme při 190 stupních asi 20-25 minut.

MOHLO BY SE VÁM TAKÉ LÍBIT

OKOMENTOVAT