Celozrnný sendvič s hruškou, kozím sýrem a brusinkami

Vzpomínám, jak jsem se ještě před pár týdny celá upocená kroutila ve směru chladného vzduchu přicházejícího z větráku, a spolu se svým již na půl stávkujícím mozkem se snažila nerozpustit nad hromadou papírů do protetiky. Měla jsem přesně tři dny. Krásné (haha. hodně velká nadsázka) tři dny, abych se naučila na zkoušku, jejímž základem byla znalost kovů (fun fact – asi se ani nenamáhejte na googlu něco takového hledat. Po zadání klíčového slova “kovy“ jsem byla obdařena hromadou záživných informací o českém youtuberovi 😀 kovy už holt nejsou to, co bývaly!) sáder, sváření a jiných technických činností, kterým jsou zubaři v rámci svého studia vystaveni, aniž by měla polovina z nich nejmenší tušení vocojakojde.

V tu dobu ukazovala rtuť teploměru snad nejvyšší hodnoty za celý měsíc. Ale víte, jak to s karmou obvykle chodí. Jakmile jsem zkoušku dodělala, zase to na krásno kleslo zpátky do normálu. Teda alespoň do té doby, než jsem začala plně věnovat učení na zkoušku další.

Nicméně zpátky k věci. Nevím, jestli to máte stejně jako já, ale během horkých letních dní se na nějaké vyvařování většinou vůbec necítím. Dobrovolně se mučit a cpát se něčím, co má teplotu skoro stejně tak vysokou jako mý vnitřní jádro? Hm. Asi ne. Nic pro mě. 😀

A tak jsou na mém menu spíše jídla studená. A víte co! Takové sendviče – tak ty jsou poslední dobou moje úplně nejmilejší.A já tu pro Vás jeden takový moc dobrý sendvič mám!

Tak jdeme na to!

Suroviny:

celozrnný chléb
kozí sýr
smetanový sýr (já zvolila Lučinu)
bylinková sůl
rukola
brusinky
červená cibule
hruška

Postup:

Plátek celozrnného chleba potřeme smetanovým sýrem, osolíme bylinkovou solí, poklademe rukolou, kolečky červené cibule a tenkými plátky hrušky. Kozí sýr nalámeme na drobné kousky a spolu s brusinkami rozprostřeme po sendviči.

YOU MIGHT ALSO LIKE

  1. Odpovědět

    Annie

    Červen 21, 2018

    Sbal si zubařský kufřík a plavky, v pondělí odlétáme! 😂♥️

LEAVE A COMMENT

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..