No moment moment, to už opravdu zase skončilo léto?
Člověk se ani nestihne pořádně rozkoukat a už aby s hrnkem čaje (klasicky užívám ty větší, než je má vlastní hlava) ze skříně doloval všechny ty huňaté svetry a teplé chlupaté ponožky, které se za těch posledních pár měsíců tak krásně ztratily mezi vším letním oblečením.
Vlastně ani nevím, jak si na tom u mě podzim doopravdy stojí. Jsem zasněný optimista. Každé roční období se proto snažím vnímat v tak hezkém světle, jak to jen jde. A to i přesto, že je to občas opravdový oříšek.
No třeba jako teď, když už několik dní v kuse prší a člověk má chuť jen ležet zachumlaný pod peřinou s oblíbenou knížkou, či pořádně nažhaveným noťasem, který již zvládnul přehrát tolik epizod, jako naposledy někdy o zkouškovém. (Prokrastinace na úrovni!)
Ale no vážně! Vždyť už jen samotné sepsání tohoto receptu mi nejednou přivodilo rozmrzelé stavy. Ale to jen asi potřebuji zase trochu víc sluníčka na rozproudění mého kreativního já.
Anebo! Třeba jen větší zásobu těchto kuliček, které mi pokaždé dokážou tak pozvednout den. Možná taky proto se u nás doma nikdy neohřejí moc dlouho. Jsou čokoládové, slaďoučké a plné samých dobrých surovin. Tak ne, že je nevyzkoušíte!

Už jste někdy slyšeli o malém zázraku nesoucí jméno Maca? (Též nazývaná peruánská viagra chcete-li:D)
Maca je vysokohorská rostlina nacházející se převážně v peruánských Andách, kde zcela hravě odolává vnějším vlivům (se kterými já sama tolik bojuji, jak už jsem stačila nejednou zmínit) jako je zima a mráz.

Na Macu jsem si brousila zuby poměrně dlouho. Když jsem tedy obdržela zásilku z Balíčku zdraví, kde se na mě jedno takové balení přímo usmívalo, byla jsem v sedmém nebi!

Říká se, že prý sama Maca svým užíváním zvyšuje odolnost vůči chladu a náhlým změnám počasí! Mimo to navíc obsahuje složky podporující sexuální aktivitu, takže… no…

Ideální čas zahrát si na pokusné králíčky. (Haha jen vtipkuji. Nebo ne. Kdo ví)

Mimo Macu jsem do kuliček přidala další „superpotraviny“, jakou jsou kupříkladu chia semínka, či nepražené kakao. Je ale zcela na Vás, čím vším si kuličky obohatíte. Tak jak tak budou nejmíň na 100% báječné! Ani trochu totiž o Vašich gurmánských choutkách nepochybuji!

Tak šup šup, vytáhněte mixer, jdeme na ně!:)

Suroviny:

100g mandlí
20g ovesných vloček
15 datlí
1 lžíce strouhaného kokosu
1 lžíce nepraženého kakaa
1 lžička Maca prášku
1 lžička skořice
1 lžička chia semínek
1 lžička rozpuštěného kokosového oleje

Na obalení:
kokos
kokos s lžičkou Matcha čaje (volitelné)
kokos s lžičkou Acai

Postup:

Datle namočíme alespoň na 2 hodiny do vody, následně slijeme, lehce osušíme a spolu s ostatními ingrediencemi vložíme do mixeru a mixujeme, dokud nevznikne polohrubá až jemná tvarovatelná hmota.
Z hmoty vytvoříme kuličky, které dáme alespoň přes noc ztuhnout do lednice.
Hotové kuličky lehce omokříme vodou a obalujeme v kokosu.

YOU MIGHT ALSO LIKE

LEAVE A COMMENT

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..