Oh-RAW-mné kuličky

Já mám takovou radost! Bude to teprve měsíc, co jsem blog vypustila do světa – a za tu kratičkou dobu se mi od Vás naskládala tak neskutečně krásná odezva, že bych tu pro Vás nejradši byla dvakrát tolik a pořád jen vařila, vařila, zdobila, zdobila a fotila až do zbláznění.
Občas úplně zapomínám, že vlastně studuji zoubky a ne nějakou fotografickou školu:D  Kolik Vašich zubařů má asi takového koníčka? Hm, možná by to ale nebylo úplně špatné. Představte si, jak bych všechny, před nějakými bolestivými zákroky, ošálila dortíčky, koláčky anebo zrovna těmito naprosto božskými raw kuličkami! (To zní jako plán!)Myslím, že mi dáte za pravdu, pokud řeknu, že se v poslední době staly raw kuličky šíleným hitem. Vlastně cokoliv co nese nálepku RAW. Ale proč by ne. Je to šíleně rychlé, většinou naprosto bez práce a taak moc dobré!
A proto můžu s klidem na duši říct, že kuličkami mé „tepelně neupravené“ kuchtění RAWzhodně nekončí! Určitě se máte na co těšit! Pokud totiž máte tak krásné suroviny jako já – z natu.cz (ty obaly jsou prostě božsky roztomilé! Měla jsem chuť fotit, jen je:D), je (ne)pečení upřímná radost!Tento recept, mi přijde jako ten úplně nejjednodušší a nejzákladnější. Ale přiznávám, že mi to v hlavě nedalo spát a nad dalšími variantami jsem už tak trochu přemýšlela. Myslím, že by kuličkám klidně sedla třeba taková voňavá pomerančová kůra, ale nebojte! Rozhodně to nezůstane jen v mé hlavince a všechny takové vymazlené verze pro Vás ještě doladím do dokonalosti! Zatím jsou to jen a pouze božské kuličky, co Vám dodají pěknou dávku energie a doplní spoustu zdravých a tělu prospěšných tuků.Obalila jsem je v nepraženém kakau a kokosu, který jsem mimo jiné navíc pěkně zelenkavě vytunila pomocí Matcha čaje a dodala tak kuličkám úplně nový rozměr. (Kde se na Matchu hrabou potravinářská barviva!)Kuličky bez legrace zmizely skoro do hodiny. Je to prostě taková ta dobrota, která Vás opravdu nenechá v klidu sedět, a vy se tak musíte neustále slepě plížit do lednice. Ale stojí za to!

Jsou jednoduše ohRAWmné.

Suroviny:

100g mandlí
15 datlí
Lžička kokosového oleje
Lžíce nepraženého kakaa
Lžička skořice
Lžička chia semínek

Na obalení:
kokos
kokos s lžičkou matchy (volitelné)
nepražené kakao

Postup:

Datle namočíme alespoň na 2 hodiny do vody, následně slijeme, lehce osušíme a spolu s ostatními ingrediencemi vložíme do mixeru a mixujeme, dokud nevznikne polohrubá až jemná tvarovatelná hmota. Z hmoty vytvoříme kuličky, které dáme alespoň přes noc ztuhnout do lednice. Hotové kuličky lehce omokříme vodou a obalujeme v kakau a kokosu

YOU MIGHT ALSO LIKE

LEAVE A COMMENT

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..