Čokoládové pohankové palačinky

Už dávno neumím o nedělích vyspávat do desíti, jako jsem to uměla dřív. Vlastně se ani nemusí jednat o neděli, neumím to žádný den.
Jsem ranní ptáče. A to opravdu pokaždé a se vším všudy.
Třeba jako dnes. Mám za sebou více než 13 hodin pobíhání v práci, kdy jsem domů přišla naprosto vyřízená a sotva si ještě vyčistila zuby, aniž bych u toho zavírala oči a přemýšlela, kdo mě i s pusou plnou pasty odnese do postele, ale i přesto jsem se dnes ráno probudila asi v pět, vyspinkaná do růžova a s úsměvem na rtech – a proč by taky ne! Ráno je pro mě naprosto nejcennější část dne. Venku neslyšíte nic než božský klid, probouzející se (přes den už pak hezky otravné, abych byla upřímná) ptactvo a sem tam nějakého ranního pobudu, kterého před několika hodinami vykázali z baru a on se chudák nejspíš ztratil.
Každý člověk by měl být každý den alespoň malou chviličku sám se sebou a se svými myšlenkami! A zrovna já si tu svou chvilku dopřávám právě ráno.
Protože, kdy je to lepší než tehdy, když snídáte své oblíbené jídlo, přemýšlíte nad celým dnem a máte tak krásně čisté myšlenky, že by bylo opravdu zvláštní, kdyby Vás snad něco nepříjemného rozhodilo.
Žádný telefon, žádné maily ani pracovní záležitosti. Jen Vy, Vaše hlava a božský klid.

Mívala jsem dřív takovou hezkou tradici – každá neděle pro mě znamenala tak trochu exkluzivní a hezky vyladěnou snídani. Ať už se jednalo o lívanečky, palačinky nebo vafle, vždycky jsem si je pěkně nazdobila, s radostí nafotila a hladovým pupíkem spořádala.
Teď však co jsem na vysoké (nebo mám zasloužené volno – pořád z toho mám hroznou radost! Jaj!) mám rozvrh (obzvlášť po ránu) časově méně náročný, a tak si takové neděle mohu dělat téměř kdykoliv.
Co se ale nezměnilo – a doufám, že nikdy nezmění – je ta samotná pečlivá příprava, do které dám pokaždé kousíček svého srdíčka (mám velikánské srdce – musí mi takto pokousíčkované vydržet až do konce života:D).

No však posuďte sami!

A třeba i vyzkoušejte jednou ráno vstát o trochu dřív, nachystat si snídani lahodící Vašim očím a trochu víc se na ten život pro jednou usmát. Ono se Vám to vyplatí, opravdu! 🙂

Suroviny:

50g pohankové mouky
5g kakaa
1 vejce
180 ml mléka
špetka prášku do pečiva
lžíce medu (případně jiného sladidla podle chuti)

Postup:

Všechny ingredience spolu smícháme, metličkou vyšleháme a na mírném stupni opékáme palačinky.

YOU MIGHT ALSO LIKE

LEAVE A COMMENT

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..