Těstoviny s pestem z polosušených rajčat

Vytvořeno ve spolupráci s BILLA CZ

Jednou z výhod studentského života – kterou jako výhodu vnímám podle mě jen já – je fakt, že si dokážete poradit s přípravou extrémně rychlých a dobrých jídel.

Polosušená rajčata z dílny BILLA Premium mě při nákupu zaujaly na první pohled. Jsou naložená v oleji se stroužky česneku a bylinkami, takže při přípravě pesta není nic jednoduššího, než je jen rozmixovat s bazalkou a tvrdým sýrem a dle vlastní chuti případně doladit.

Pesto jako takové si ale můžete bezproblému udělat i z běžných sušených rajčat – v tomto případě pak doporučuji přidat česnek zvlášť a nejsou-li naložená v oleji, tak ještě olivový olej.

Suroviny na 2 porce:

Na pesto:
větší hrst lístků čerstvé bazalky
100g Billa Premium polosušených rajčat (lze použít i sušená rajčata – pokud jsou již naložená v oleji, nemusíte přidávat žádný olej navíc)
1 menší stroužek česneku
40g nastrouhaného tvrdého sýru (já zvolila parmazán)
sůl a pepř podle chuti

K podávání:

2 porce těstovin (cca 160g v suchém stavu)
nasrouhaný parmazán
lístky bazalky

Postup:

Suroviny na pesto vložíme do mixéru a rozmixujeme, podle chuti dosolíme a dopepříme.
Pokud používáte sušená rajčata, která nejsou naložená v oleji, doporučuji ke směsi přidat asi dvě lžíce olivového oleje.
Těstoviny uvaříme podle návodu, scedíme, promícháme s připraveným pestem, dozdobíme lístky bazalky, nastrouhaným sýrem a podáváme.

YOU MIGHT ALSO LIKE

LEAVE A COMMENT

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..